Kapverdské ostrovy

Zrejme je každému jasné, aká je obľúbená destinácia Slovákov a Čechov. Blízke jadranské more, množstvo lacných apartmánov, krásne prostredie, temperamentný Chorváti. Výhodou je možnosť cestovať autom a najmä výhodnejšia cena. Kto preferuje skôr cestu lietadlom, vyberá si najčastejšie medzi Bulharskom, Gréckom a Španielskom či Tureckom. Výhodou je krátka dĺžka letu. Mladí ľudia však čoraz častejšie začínajú objavovať aj ďalekú exotiku. Za luxusné Maldivy zaplatíte nehorázne sumy. Ak máte obmedzený rozpočet, výlet na vlastnú päsť do Thajska vyjde na prijateľnú sumu. Ale čo takto zájsť do cestovnej kancelárie a opýtať sa na Kapverdy?

servírka
 
Kapverdské ostrovy                Ide o ostrovy v Afrike, kde budete mrakodrapy a veľké obchodné centrá hľadať márne. Krajina je to menej vyvinutá, ale zato ponúka prekrásne široké, pieskové pláže so vstupom do oceánu. Hlavné mesto pripomína skôr menšie trhovisko s niekoľkými obchodmi. Rozšírený je rybolov, ktorým sa ľudia tmavšej pleti  na ostrove živia. Ľudia sú tu skutočne ochotní a obslúžia vás vždy s úsmevom. Ich národným symbolom je slovne spojenie No Stress, vďaka ktorému má každý Kapverďan na všetko čas. Let z Bratislavy trvá niečo cez sedem hodín a do Salu či na Boa Vistu, čo sú najfrekventovanejšie turistické destinácie sa dostanete priamym letom. Výhodou je, že teploty sú tu vysoké takmer celý rok a túto destináciu môžete navštíviť aj v decembri.

moře
 
Hotelové komplexy                 Každý hotel na ostrove pôsobí luxusným dojmom. Sú to veľké komplexy s veľkým areálom, množstvom bazénov, barov a zábavným vybavením. Zaujímavosťou je rozmanitosť reštaurácií. Množstvo hotelov ma niekoľko druhov špecialít v ponuke. Ázijská kuchyňa, talianská, miestna či reštaurácia na pláži s morskými dobrotami. Ak vás ležanie celý týždeň nebaví, zabaviť sa môžete na organizovaných fakultatívnych výletoch po ostrove.

Kapverdské ostrovy
4 (80%)1