Francúzsko-nemecké železničné spojenie zablokovalo Brusel

.

Firmy uviedli, že fúzia vytvorí priemyselného šampióna rovnako ako ostatní globálni hráči. Francúzsky minister financií Bruno Le Maire povedal, že rozhodnutie "bude slúžiť záujmom Číny".
"Komisia zakázala fúziu, pretože spoločnosti neboli ochotné riešiť naše vážne obavy z narušenia hospodárskej súťaže," uviedla vo vyhlásení komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

lokomotiva

"Bez dostatočných nápravných opatrení by táto fúzia vyústila do vyšších cien pre signalizačné systémy, ktoré zabezpečia bezpečnosť cestujúcich a pre budúce generácie vysokorýchlostných vlakov," dodala.
Spoločnosť Siemens vyrába vlaky ICE pre Deutsche Bahn a vyrába jednotky pre prevádzkovateľa tunelového prieplavu Eurostar. Spoločnosť Alstom vyrába francúzsky vlak s guľkami typu TGV medzi ostatnými železničnými a signalizačnými systémami.

Spojenie by vytvorilo subjekt s príjmami vo výške približne 15 miliárd EUR (13 miliárd GBP) a významnými operáciami v celej európskej železničnej sieti.
Čínsky štátny železničný veľmoc CRRC, najväčší globálny hráč, však v posledných rokoch agresívnejšie konkuroval zámorským kontraktom.
Pravidlá zmeny

stanice

.

V decembri predložili spoločnosti Alstom a Siemens návrhy na riešenie obáv Komisie týkajúcich sa hospodárskej súťaže. Tie zahŕňali predaj signalizácie a produkty koľajových vozidiel. Tieto opatrenia však nesplnili požiadavku úradu pre hospodársku súťaž.
Tí, ktorí podporujú dohodu, vrátane ministrov vlády vo Francúzsku a Nemecku, uviedli, že Komisia by mala v oblastiach ako je doprava a bankovníctvo pozerať mimo Európy.

Nemecký minister hospodárstva Peter Altmaier uviedol, že Berlín a Paríž pracujú na návrhu na zmenu európskych pravidiel hospodárskej súťaže.
Generálny riaditeľ spoločnosti Siemens Joe Kaeser povedal: "Európa naliehavo potrebuje štrukturálnu reformu … ochrana miestnych záujmov zákazníkov nesmie znamenať, že Európa nemôže byť na rovnakých podmienkach s vedúcimi krajinami, ako sú Čína, Spojené štáty a iné."

Francúzsko-nemecké železničné spojenie zablokovalo Brusel
3.2 (64%)5
.